Türkiye Barolar Birliği tarafından verilen kararla: Danışma Ücretlidir. Avukatın ücretsiz veya asgari ücret tarifesinin altında, Dava Alması, Danışmanlık yapması Avukatlık Kanunu’na aykırıdır. Bu sebeple avukatlardan ücretsiz iş yapmalarının talep edilmemesi rica olunur.    “Kısa görüşme ve randevu almak için lütfen telefon ediniz”
Avukatlar hukuki konuların uzmanlarıdır ve sizlere birçok fayda sağlar. Avukatlar, hukuki işlemlerde sizin adınıza hareket eder ve sizin haklarınızı korur. Ayrıca, avukatlar, hukuki konularınızda size doğru ve güncel bilgi verir ve size yasal işlemler sırasında yol gösterir. Avukatlar, sizin adınıza yasal davaları veya anlaşmaları yürütür ve sizi yasal süreçlerde temsil eder. Avukatlar ayrıca, hukuki konularınızda size stratejik tavsiyeler vererek sizi en iyi sonuçları elde etmenizi sağlar. Özellikle yasal bir konuda sorunlarınız varsa veya karşılaşabileceğiniz herhangi bir hukuki risk olduğunda, avukat danışmanlığı almak çok yararlı olabilir.
İyi bir avukat, hukuki konuların uzmanı olmalıdır. Ayrıca, şunları yerine getirmelidir:Profesyonel: Avukatlar, hukuki konuların üstünde uzmanlaşmış ve hukuki prosedürleri ve yasaları çok iyi bilmelidir.Dürüst: Avukatlar, müvekkillerinin haklarını korurken aynı zamanda dürüst ve etik kurallara uymalıdır.Dinleme becerisi: İyi bir avukat, müvekkilinin sorunlarını ve hedeflerini anlamak için iyi bir dinleme becerisi olmalıdır.İletişim becerisi: Avukatlar, karşı tarafın veya mahkemenin anlaması için iyi bir iletişim becerisi olmalıdır.Stratejik düşünce: Avukatlar, hukuki konuların çözümü için stratejik düşünce becerisi olmalıdır.Zaman yönetimi: Avukatlar, müvekkilinin ihtiyaçlarını karşılamak için iyi bir zaman yönetimi becerisi olmalıdır.Adapte olabilme: Avukatlar, hukuki konuların değişkenliğine veya hukuk sistemi içinde değişen şartlarına adapte olabilmelidir.Empati: İyi bir avukat, müvekkilinin duygusal ve psikolojik durumunu anlamak için empati becerisi olmalıdır.Profesyonel hizmet: Avukatlar, müvekkillerine profesyonel hizmetler sunmalıdır.Konuların uzmanı: avukatlar belli bir alanda uzman olmalıdır. Örneğin bir boşanma avukatı aile hukuku alanında uzman olmalıdır, bir ticaret avukatı ise ticaret hukukunda uzman olmalıdır.
Avukatlık ücreti, kesin hüküm elde edilinceye kadar olan dava, iş ve işlemler ücreti karşılığıdır. Avukat tarafından takip edilen dava veya işle ilgili olarak düzenlenen dilekçe ve yapılan diğer işlemler ayrı ücreti gerektirmez. Hükümlerin tavzihine ilişkin istemlerin ret veya kabulü halinde de avukatlık ücretine hükmedilemez. Buna karşılık, icra takipleriyle, Yargıtay, Danıştay ve Sayıştay'da temyizen ve bölge idare ve bölge adliye mahkemelerinde istinaf başvurusu üzerine görülen işlerin duruşmaları ayrı ücreti gerektirir.  https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2022/09/20220903-4-1.pdfAvukatlık Asgari Ücret Tarifesi
Türkiye'de yaşayanların Türkiye sınırları içerisindeki herhangi bir Noter'den , Yurtdışında yaşayanların bulunduğu ülkenin ve ikametine en yakın Türk Konsolosluklarından çıkarabilirler.
Vekaletname, bir kişinin başka bir kişiyi belirli durumlarda kendi adına hareket edebilmesi için yazılı olarak yetkilendirdiği bir belgedir. Vekalet yetkisi, genel veya sınırlı bir yetki olabilir. Vekaletnamenin içeriği, bu vekaletname ile mahkemelerin uygulayacağı (infaz edeceği) vekaletin yetki kapsamını belirler. Vekaletnameler aşağıdaki durumlarda yararlı ve gereklidir:- Kişisel ya da ticari işlerinizin sizin yokluğunuzda da sürdürülmesini istediğiniz durumlarda; örneğin başka bir ülkede iş kurmak veya takip etmek için bir temsilci görevlendirmek istiyorsanız- Kişisel veya ticari işlerinizin teknik bilgisi yüksek ya da bu konuda yetkili bir kişi tarafından yürütülmesini istediğiniz durumlarda; örneğin avukat atanması gibi konularda- Kaza veya ciddi sağlık sorunları gibi işlerinizi bizzat yürütebilmenize engel durumlarda; örneğin mali ya da yasal işlerinizin takibi için
Hafta İçi Her gün 09.00 - 18.00 olup, Hafta Sonu İçin Lütfen Randevu Alınız.
Hukuk ofisimiz Google Haritalar ve Yandex Haritalara ekli olup arama kutusuna "Avukat Abdullah Serdar Önür" olarak yazdığınızda konum bilgisine ulaşabilirsiniz.
0262 321 1141 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.
Tarafı olduğumuz mahkeme/dava ve icra dosyalarınızı ofisimizi arayarak bilgi alabileceğiniz gibi E-DEVLET uygulaması üzerinden DAVA DOSYASI SORGULAMA yada İCRA DOSYASI SORGULAMA yaparak bilgi alabilirsiniz.
Avukatlık, rekabetçi, yenilikçi ve takipçi bir sektördür ve yeni mezun avukatlar için iş bulmak zor olabilir. Ancak, dikkatli bir planlama ve hazırlık ile başarılı olma şansınızı artırabilirsiniz.İşte avukat adaylarına bazı öneriler: Sektörü iyi tanıyın. Hangi tür hukuk ilginizi çekiyor? Hangi tür hukuk bürolarında çalışmak istersiniz? Çalışacağınız ortamda nasıl rahat edersiniz? Hangi şehirlerde çalışmak istiyorsunuz? Bu soruların yanıtlarını bulmak, odaklamanıza yardımcı olacaktır. Hedeflerinize odaklanın. Uzun vadeli kariyer hedefleriniz neler? Kısa vadeli hedefleriniz neler? Hedeflerinizi belirlemek, çabalarınızı yönlendirmenize yardımcı olacaktır. Güçlü bir özgeçmiş ve ön yazı oluşturun. Özgeçmişiniz ve ön yazınız, potansiyel işverenlerinizle ilk izleniminizi yaratacaktır. Bu nedenle, özgeçmişinizin ve ön yazınızın profesyonel, hatasız ve ilgi çekici olduğundan emin olun. Mesleğinizi geliştirecek kurs, eğitim ve seminerlere katılınız. İş görüşmelerine hazırlıklı olun. İş görüşmeleri, iş bulma sürecinin en önemli aşamalarından biridir. Bu nedenle, iş görüşmelerine hazırlıklı olmak önemlidir. İş görüşmesi becerilerinizi geliştirmek için pratik yapın ve potansiyel işverenlerinizin sorularını önceden düşünün. Ağınızı kullanın. Tanıdığınız avukatlardan tavsiye isteyin ve iş imkanları hakkında bilgi edinin. Meslek büyüklerinizden, iş uzmanı olarak gördüğünüz avukat meslektaşlarınıza soru sormaktan çekinmeyiniz... Ayrıca, hukuk camiasında kendinizi tanıtmak için etkinliklere ve toplantılara katılın. Gönüllü olun veya staj yapın. Gönüllülük veya staj yapmak, iş deneyimi kazanmanın ve hukuk camiasında bağlantılar kurmanın harika bir yoludur. Baronuz ile yakın bağlantınız olsun. İnterneti kullanın.  Hukuk bürolarını araştırmak için zaman ayırın. Herhangi bir hukuk bürosuna başvurmadan önce, büronun çalışma şeklini, kültürünü ve temsil ettiği davaları anlamanız önemlidir. İş başvurularınızı takip edin. İş başvurularınızı gönderdikten sonra, potansiyel işverenlerinizle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, onlara ilginizi göstermenin ve iş fırsatları hakkında bilgi edinmenin harika bir yoludur. Umutsuzluğa kapılmayın. Süreçler zaman alıcı olabilir. Ancak, pes etmeyin ve çabalarınızı sürdürün.
0(262) 321 11 41